Market

Category

News images

Download news images and logotypes

jula_miljo_energi_logo_RGB_JPEG.jpg
First sod Marjarp_1
Spadtag_Marjarp_3.jpg
jula_hotell_logo_without_underline_RGB_JPEG.jpg
Jula-logo.png
20240603_Hoogia besoker Marjarp-35.jpg
Annika Carlström Hotellchef Gysinge Herrgård
jula_holding_logo_RGB_PNG.png
See all

Contact

If you have questions about Jula Holding’s press releases and new items, please contact us by email or telephone.

08:482025-03-07

Jula lanserer “Hjemmefikserfamilien” – sammen med FLX

The_DYI_family 1.png

Jula fortsetter med å inspirere og motivere mennesker til å fikse ting selv. Nå lanserer selskapet “Hjemmefikserfamilien”, utviklet av deres kreative team, Jula Creative Studio, og produksjonsselskapet FLX.

 

Jula er for tiden på en betydelig vekstreise, med mål om å doble omsetningen innen 2030. For å nå dette ambisiøse målet må hjemmefikserkjeden videreutvikle kommunikasjonen.

Denne våren lanseres “Hjemmefikserfamilien”, som er en forlengelse av selskapets kommunikasjonskonsept “Ingenting kan stoppe deg nå”, der seerne kan følge Julas hjemmefikserfamilie når de handler i Julas varehus.

Hva som skiller denne familien fra andre familier? At deres ettåring har en indre stemme og personlighet som en 55 år gammel erfaren hjemmefikser.

– For litt over et år siden satt vi oss ned for å starte arbeidet med vår merkevarekommunikasjon for 2025, med fokus på tre sentrale punkter: Skape en positiv emosjonell tilknytning til Jula som merkevare, styrke vår posisjon som en lavprisaktør og fremheve vårt utvalg av produkter for hjem, hage og fritid, slik at vi blir førstevalget innen dette, sier Silje Ekeberg-Falk, Global Marketing Manager hos Jula, og fortsetter:

– Med “Hjemmefikserfamilien” sjekker vi av alle boksene – en kombinasjon av gjenkjennelig humor og vårt brede sortiment til lave priser. I tillegg når vi ut til en ny generasjon hjemmefikserfamilier, noe som er svært viktig for å bli “top of mind” når de skal gjøre et valg neste gang de skal pusse opp hjemme.

2025 blir et historisk år for Jula, da det er første gang selskapet utvikler merkevarekommunikasjonen sin selv. Julas kreative team, Jula Creative Studio, står bak grunnideen og har, i samarbeid med produksjonsselskapet FLX, skrevet manus og jobbet med regi, innspilling (Jula Värmdö) og etterproduksjon.

– Det betyr mye for oss som selskap at vi selv tar hånd om merkevarekommunikasjonen vår. Det gir oss større kreativ frihet, raskere beslutningsprosesser og tettere bånd mellom alle deler av organisasjonen. 2025 blir et år hvor vi tar kommunikasjonen vår til nye høyder, sier Christian Blank, konstituert Marketing Director i Jula.

I tillegg til branding-filmene med “Hjemmefikserfamilien” vil Jula også utvikle taktiske filmer i samme tone for å skape gjenkjennelse i alle ledd. I løpet av året vil det også lanseres nye sesongfilmer, produsert av Jula Creative Studio, med fokus på Julas produkter i bruk ved ulike sesongbaserte prosjekter.             

The_DYI_family 1.png


Media

Click the miniature to download the picture with original form


Newsroom images

Newsroom images and logotypes

Ryttare med vit häst
Invigning VA„SH 221215 57_0.jpg
Torrhamn
Ulrika Kjellman.JPG
Bild 3.jpg
wastgotafinans_logotype_small.png
Johan Sjöhagra
department-stores_norway_tonsberg_0.jpg
See all

Contact

If you have questions about Jula Holding’s press releases and new items, please contact us by email or telephone.